7 Temmuz 2016 Perşembe

Gezi Parkı'nda fotoğrafçı olmak - 14

Gezi Parkı'nda fotoğrafçı olmak - 14

Gezi Parkı. Gün gün tüm gelişmeler. 14. Bölüm

Taksim Şehitleri Parkı9 Temmuz 2013 – Salı…

Sabah yayından sonra yine Taksim’ e gittim. Fotoğraf sanatçısı Ali Öz’le karşılaştık. Taksim Dayanışması’nın basın toplantısına gidiyordu. “Parkta buluşuruz” dedim. Önden gidip fotoğraf çekmek istiyordum. Parkın ortasındaki büyük havuzun oradaki merdivenlerin başına bir afiş asılmıştı.

“Taksim Şehitleri Parkı – Hoş geldiniz – 1977 / 2013”

Afişin hemen altında merdivenlerin başında bir koltuk. Koltukta da suratından yaralanmış ve burun bölgesi bandajlar içinde bir genç oturuyordu. Belediye ekipleri hala çalışıyor, çiçek dikip, büyük saksılar içindeki ağaçları yerleştiriyordu parka. Banklarda, yerlerde uyuyanlar vardı. Park sıfırdan, yeniden yapılmış, süslenmişti.Fotoğraf: Yalçın Çakır - Taksim, Gezi Parkı 09 Temmuz 2013

Basın toplantısından sonra sloganlar atarak geldi, Taksim Dayanışması üyeleri. Yürüyerek parkı dolaşıp, havuzun yanında asılı afişin altında basın açıklaması yaptılar. Mücadeleye devam edilecekti. Grup dağıldı. Çimenlerin üzerine konulan taşlara sprey boyayla isimler yazılmıştı. Ben de son kare fotoğrafımı çekip, çıktım parktan.

“Mustafa Sarı / Rahmet eylesin”

“Ethem Sarısülük / Ölümsüzdür”

“Abdullah Cömert / Ölümsüzdür”

“Medeni Yıldırım / Ölümsüzdür”

“Mehmet Ayvalıtaş / Ölümsüzdür”Fotoğraf: Yalçın Çakır - Taksim, Gezi Parkı 19 Temmuz 2013

Devamı yayınlanacak...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme